Pierwsza profesjonalna diagnoza Johansena w Pracowni za nami! ☺
W związku z tym przybliżamy tematykę treningu słuchowego i zapraszamy do korzystania z naszej oferty.
Pierwsza pełna diagnoza obejmuje:
– diagnozę wstępną, wywiad,
– badanie lateralizacji,
– Test Dychotyczny Johansena,
– pełne audiometryczne badanie słuchu:
- badanie jednouszne (lewe, prawe ucho)
- badanie obuuszne.
Diagnoza wykonywana jest na wysokiej jakości urządzeniu – audiometr został zaprojektowany i wykonany tak, aby spełniać wszelkie wymogi jakości i bezpieczeństwa. Posiada certyfikat z symbolem CE, zgodnie z Dyrektywą Medyczną.
Trening słuchowy Johansena posiada szeroki zakres indywidualizacji oraz obejmuje różne aspekty stymulacji muzycznej, o których wiemy, że wpływają na liczne połączenia neuronalne, co powoduje zmiany w działaniu mózgu. Poprzez muzykę pobudzane są pewne ośrodki w mózgu, a pod wpływem stymulacji słuchowej mogą rozwinąć się połączenia nerwowe.
Warto pamiętać, że często występująca u dzieci dysleksja jest problemem słuchowym. Zajęcia korekcyjne w połączeniu z treningiem słuchowym Johansena dają szybsze i bardziej zadowalające efekty!
U osób kwalifikujących się na terapię słuchową słuch fizjologiczny zwykle jest w normie. Zaburzenia przetwarzania słuchowego i niedosłuch to dwa odrębne aspekty korelujące ze sobą. Częste infekcje i zapalenia ucha mają wpływ na pogorszenie się słyszenia i ogólne funkcjonowanie dziecka. Warto zwrócić się do Providera IAS, by dowiedzieć się czy dziecko potrzebuje treningu.
Trening słuchowy Johansena stanowi metodę wspomagającą terapię i jest rekomendowany przez Instytut Neurofizjologii i Psychologii INPP w Chester – twórców metody Integracji Odruchów INPP-r www.inpp.org.pl.
Więcej informacji na temat treningu na stronach:
www.pracowniamove.pl/sluchowe-move