Jesteśmy rodzicami 5-letniego Autysty, którego Pani Agnieszka Gut była terapeutą wspierającym, w przedszkolu integracyjnym, przez blisko 2 lata. W tym, jakże ważnym  dla nas i dla naszego dziecka okresie była podporą i ostoją nie tylko dla Oliviera, ale także  dla całej grupy przedszkolnej, która musiała się zmierzyć z trudnymi, czasem niezrozumiałymi zachowaniami naszego syna. Wspierała dzieci swoją wiedzą logopedyczną, doświadczeniem pedagogicznym, a także otaczała troską i opieką, której nie powstydziłaby się niejedna matka. Poprzez zajęcia indywidualne przekazywała rzetelnie swoją wiedzę teoretyczną, a będąc z dziećmi w grupie uczyła prawidłowych wzajemnych relacji, poszanowania i empatii . Dla nas rodziców dała się poznać jako osoba kompetentna, mądra życiowo, komunikatywna i elokwentna. Agnieszka Gut – terapeuta idealny. Potrafi karać i nagradzać, zawsze wita i żegna dziecko z uśmiechem, przez co daje wyraz profesjonalnemu podejściu do swojej pracy.
read more

Olivia i Sebastian Janiczek Rodzice

Pani Agnieszka Gut była „terapeutą cieniem” naszego 4-letniego syna przez 9 miesięcy w przedszkolu z oddziałem integracyjnym Ala Ma Kota.

Dzięki pracy Pani Agnieszki udało się wprowadzić Janka do kilkunastoosobowej grupy, co było o tyle trudne, iż jego wcześniejsze doświadczenia to obcowanie z 4-osobową grupą terapeutyczną.

Proces adaptacji przeszedł bez najmniejszych problemów zarówno w kwestii nowego miejsca jak i integracji z grupą.

W codziennych kontaktach Pani Agnieszka była bardzo dużym wsparciem dla Janka. Dla nas jako rodziców była nieocenionym źródłem informacji odnośnie funkcjonowania dziecka w grupie oraz na zajęciach terapeutycznych prowadzonych w przedszkolu.

Dzięki obserwacjom i wskazówkom otrzymanym od Pani Agnieszki możliwe było bieżące modyfikowanie programu terapeutycznego oraz przygotowanie się na postępowanie w sytuacjach nietypowych bądź „trudnych”.

Możemy polecić Panią Agnieszkę jako osobę zaangażowaną, kompetentną i otwartą na współpracę.
read more

Rodzice Janka – Monika i Tomasz Sławek

Pani Agnieszka była jedną z terapeutek naszego synka Kaia w przedszkolu integracyjnym, właściwie od początku jego pobytu. Zawsze z entuzjazmem podkreślała, co udało mu się osiągnąć, cieszyła się z najdrobniejszego osiągnięcia, a w trudniejszych chwilach znajdowała dla niego usprawiedliwienie. Jej zajęcia były zawsze solidnie przygotowane, ciekawe i radosne. Czułam, że nie musi się trzymać sztywnego planu, a w razie potrzeby podąża za dzieckiem. Mój synek także nie odczuwał na sobie presji osiągnięć za wszelką cenę, wiedział, że jest akceptowany i dlatego zawsze cieszył się na zajęcia „cioci Agi”. Nawet podczas kilku trudniejszych momentów, które zdarzały się z uwagi na autyzm synka potrafiła znaleźć do niego drogę. Pani Agnieszka traktuje dzieci indywidualnie i potrafi dopasować konkretną metodę czy zabawę do konkretnego dziecka, uwzględniając jego potrzeby i możliwości. Czuje się też, że kocha dzieci i naprawdę cieszy się z ich postępów. Pewnie dlatego była jedną z ukochanych terapeutek Kajtusia.

 
read more

Katarzyna i Tomasz Krzemińscy, rodzice Kajtka

Witam:-) Chciałabym napisać kilka słów na temat współpracy naszej jako rodziców i synka z panią Agnieszką. Znamy się od momentu kiedy synek zaczął uczęszczać do przedszkola, jako trzylatek i wtedy właśnie pani Agnieszka po współpracy osobistej z każdym dzieckiem udzieliła nam kilka bardzo ważnych dla nas rodziców rad jak również zastrzeżeń do synka, na które zwróciliśmy uwagę i zaczęliśmy nad tym pracować. Jest osobą otwartą a zarazem konkretną, umie nawiązać szybko kontakt z dziećmi i rodzicami. Ukierunkowała nas gdzie powinniśmy się udać i co zrobić aby pomóc synkowi, gdyż miał problem z akceptacją się w gronie rówieśników jak również dominacje nad sobą energii, która nie pozwalała mu się skupić na zajęciach jak również w domu. W tej chwili synek skończył już 5 lat i jest kolosalna różnica po dwuletniej pracy z panią Agnieszka i uczęszczaniu na inne zajęcia np. zajęcia sensoryczne, o których nam p. Agnieszka powiedziała i bardzo dużo nam pomogły. Jest osobą godną polecenia, którą można polecić. Bardzo szybko nawiązuje kontakt z dziećmi i rodzicami, stosując się do jej uwag i propozycji naprawdę można dużo zdziałać i pomóc naszym pociechom.:-) Pozdrawiam

Rodzice

Gorąco polecamy panią Agnieszkę jako logopedę. Idealne podejście do dziecka w każdym wieku. Różnorodne i ciekawe ćwiczenia logopedyczne. Bardzo duża wiedza teoretyczna, umiejętnie wykorzystywana w praktyce. Bardzo dobry kontakt z dzieckiem. Obecnie pani Agnieszka pracuje z dwójką naszych dzieci. Polecamy. To świetny logopeda.

 
read more

Ewelina i Sylwek Lutka